Národní park Yala


Národní park Yala

Národní park Yala je vyhlášená přírodní rezervace a jeden z nejoblíbenějších národních parků na Srí Lance. Zde je několik informací o tomto úchvatném přírodním útočišti:

Poloha: Národní park Yala se nachází v jihovýchodní části Srí Lanky, rozprostírající se přes okresy Hambantota a Monaragala.

Biodiverzita: Park je oslavován pro svou rozmanitou škálu volně žijících živočichů, včetně leopardů, slonů, lenochodů, krokodýlů, různých druhů ptáků a dalších. Yala je zvláště známá tím, že má jednu z nejvyšších hustot leopardů na světě.

Ekosystémy: Národní park Yala se skládá z různých ekosystémů, včetně pastvin, lagun, křovin a skalních výchozů. Tato rozmanitá stanoviště přispívají k bohaté biologické rozmanitosti parku.

Zážitek ze safari: Návštěvníci si mohou užít vzrušující safari na džípech v parku, která poskytují příležitosti k pozorování divoké zvěře v jejich přirozeném prostředí. Oblíbená jsou ranní a odpolední safari s možností zažít zvířata během jejich nejaktivnějších období.

Pozorování ptactva: Yala je rájem pro milovníky ptáků s mnoha druhy žijících a stěhovavých ptáků. Laguny a vodní plochy parku přitahují širokou škálu ptactva.

Blokový systém: Park je rozdělen do několika bloků a návštěvníci obvykle prozkoumají Blok 1, který je nejdostupnější a nabízí vyšší šanci na pozorování leoparda. Další bloky také poskytují jedinečné zážitky z divoké přírody.

Vstup do Buttala: Park má několik vchodů, přičemž hlavní vchod je přes Tissamaharama. Dalším vstupním bodem je vchod Katagamuwa v Buttala, který je méně přeplněný a nabízí jinou perspektivu parku.

Ochrana: Národní park Yala hraje zásadní roli při ochraně divoké zvěře a přírodních zdrojů Srí Lanky a přispívá k ochraně ohrožených druhů a ekosystémů.

Zažít národní park Yala vám umožní spojit se s přírodou a být svědky neuvěřitelné krásy divoké přírody Srí Lanky. Nezapomeňte během návštěvy dodržovat etické postupy při pozorování divoké zvěře a respektovat pravidla parku.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...