Národní park Udawalawe


Národní park Udawalawe

Národní park Udawalawe je vyhlášená přírodní rezervace nacházející se v jižní části Srí Lanky. Je známé svou rozmanitou škálou volně žijících živočichů a je známé zejména svou sloní populací. Zde je několik informací o národním parku Udawalawe:

Poloha: Národní park Udawalawe se nachází v provincii Uva na Srí Lance, přibližně 165 kilometrů jihovýchodně od Kolomba.

Krajina: Park zahrnuje různé biotopy, včetně pastvin, lesů a mokřadů. Je soustředěn kolem přehrady Udawalawe, která poskytuje vodu pro zvířata v parku.

Divoká zvěř: Udawalawe je domovem široké škály divoké zvěře, přičemž hlavní atrakcí jsou sloni. Park má poměrně velkou populaci slonů, díky čemuž je oblíbeným cílem milovníků slonů a fotografů divoké zvěře.

Ostatní zvířata: Kromě slonů je park domovem dalších zvířat, jako jsou vodní buvoli, jeleni, divoká prasata, krokodýli, opice a různé druhy ptáků.

Jeep Safaris: Nejlepší způsob, jak prozkoumat národní park Udawalawe, je přes jeep safari s průvodcem. Tato safari vám umožní dostat se do blízkosti divoké zvěře a zažít její přirozené chování.

Elephant Transit Home: Park je také domovem Elephant Transit Home, zařízení, které zachraňuje, rehabilituje a vypouští osiřelá sloní telata zpět do volné přírody.

Úsilí o ochranu: Národní park Udawalawe hraje klíčovou roli v ochraně divoké zvěře a přírodních stanovišť Srí Lanky.

Krásné krajiny: I když je park známý především pro svou divokou zvěř, nabízí také ohromující krajinu, včetně malebných jezer, zvlněných pastvin a hustých lesů.

Tipy pro safari: Při návštěvě parku je důležité dodržovat etické postupy při pozorování divoké zvěře, udržovat bezpečnou vzdálenost od zvířat a respektovat pravidla a předpisy parku.

 

Národní park Udawalawe poskytuje fantastickou příležitost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí a ocenit krásu divočiny Srí Lanky. Pokud jste milovníky přírody a chcete zažít blízká setkání se slony a jinými zvířaty, návštěva Udawalawe by rozhodně neměla být součástí vašeho itineráře.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...