Chrám Svatého zubu (Sri Dalada Maligawa)


Chrám Svatého zubu (Sri Dalada Maligawa)

Chrám posvátného zubu, známý jako Sri Dalada Maligawa, je významné náboženské a kulturní místo nacházející se v Kandy na Srí Lance. Zde je několik informací o tomto uctívaném chrámu

Poloha: Chrám se nachází ve městě Kandy, které je v centrální části Srí Lanky.

Relikvie: V chrámu se nachází posvátná relikvie zub, o ktém se předpokládá, že jde o zub Pána Buddhy. Tato relikvie je velmi uctívána buddhisty po celém světě a má velký náboženský význam.

Architektura: Sri Dalada Maligawa je krásně navržená stavba s tradiční kandijskou architekturou. Chrámový komplex se skládá z několika budov, včetně hlavní svatyně a osmiboké Paththirippuwa.

Esala Perahera: Chrám je známý pořádáním každoročního festivalu Esala Perahera, jedné z největších náboženských a kulturních událostí na Srí Lance. Festival zahrnuje průvod slonů, bubeníků, tanečníků a tradičních umělců a ctí relikvii posvátného zubu.

Muzeum: V chrámovém komplexu se nachází muzeum vystavující artefakty související s buddhismem a historií chrámu, které návštěvníkům poskytuje nahlédnutí do kulturního dědictví Srí Lanky.

Duchovní význam: Chrám posvátného zubu má pro buddhisty nesmírný duchovní význam a přitahuje poutníky i turisty. Je to místo úcty a klidu.

Při návštěvě Chrámu relikvie posvátného zubu je důležité oblékat se skromně a s úctou.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...