Skalní pevnost Sigiriya – Lví skála


Skalní pevnost Sigiriya – Lví skála

Skalní pevnost Sigiriya, známá také jako „Lví skála“, je na seznamu světového dědictví UNESCO, která se nachází v centrální čtvrti Matale na Srí Lance. Je to pozoruhodný historický a architektonický zázrak, který nabízí jedinečný a dech beroucí zážitek. Z okolní rovinaté krajiny se zvedá do výšky 200 metrů a na jeho vrcholu se pod tíhou času rozpadají ruiny starobylé civilizace. Samotná skála je magmatickou zátkou sopky, která už dávno erodovala. Zde je několik informací o Sigiriya:

Poloha: Sigiriya se nachází v kulturním trojúhelníku Srí Lanky, mezi Dambullou a Habaranou.

Historie: Byl postaven králem Kashyapa I v 5. století našeho letopočtu jako královský palác a pevnost. Místo je známé svými působivými freskami, což jsou starověké malby na skalní stěně.

Architektura: Pevnost je posazena na vrcholu 200 metrů vysoké skály a je přístupná přes řadu schodišť a cest. Vstup do skály je přes mohutnou kamennou lví tlapu, odtud název Lví skála.

Fresky: Zrcadlová zeď, která se nachází v části skály, bývala vyleštěná na reflexní povrch a má graffiti z více než tisíciletí. Fresky Sigiriya, nalezené v chráněné kapse skály, zobrazují krásně malované dívky.

Zahrady: Kolem skály jsou rozsáhlé zahrady s vodními prvky, bazény a balvanitými zahradami, které předvádějí staré urbanistické a krajinářské dovednosti.

Výhledy: Jakmile dosáhnete vrcholu, budete odměněni panoramatickými výhledy na okolní krajinu, takže výstup stojí za to.

Návštěva Sigiriya nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat starověkou historii a obdivovat vynalézavost minulosti Srí Lanky.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...