Vodopády Ravana

Ravana Falls je další prominentní vodopád nacházející se na Srí Lance. Nachází se v okrese Badulla, v blízkosti města Ella. Ravana Falls je nejen krásnou přírodní atrakcí, ale také nese kulturní a historický význam ve srílanském folklóru.

Umístění: Ravana Falls se nachází v provincii Uva na Srí Lance, nedaleko města Ella. Je to známá turistická destinace a snadno se k ní dostanete po silnici.

Výška a vzhled: Vodopád je docela působivý, s výškou přibližně 25 metrů (82 stop). Voda kaskádovitě stéká po skalní stěně atvoří pozoruhodnou vizuální podívanou.

Kulturní význam: Vodopády Ravana jsou pojmenovány po legendární postavě krále Ravany, který je ústřední postavou hinduistického eposu Ramayana. Podle místního folklóru se věří, že král Lanky Rávana unesl Sítu, manželku Pána Rámy, a ukryl ji v jeskyni za vodopádem.

Průzkum jeskyně: Jako součást tradice je za vodopádem jeskyně známá jako jeskyně Ravana Ella. Říká se, že je to místo, kde byla Sita držena během svého zajetí. Zatímco samotná jeskyně nemusí být snadno přístupná, koncept přispívá k mystice místa.

Pozorovací body: K dispozici jsou vyhlídky, ze kterých si můžete vychutnat výhled na vodopád. Svěží okolí a zvuk valící se vody z něj činí klidné a malebné prostředí.

Návštěva vodopádu: Ravana Falls je oblíbenou zastávkou pro turisty a v blízkosti vodopádu najdete prodejce prodávající místní občerstvení a suvenýry. Oblast kolem vodopádu je také skvělá pro krátké túry a procházky.

Bezpečnost: Stejně jako u každé přírodní atrakce je důležité být opatrný při průzkumu oblasti kolem vodopádu. Skály mohou být kluzké a je nejlepší sledovat určené cesty a vyhlídky.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...