Národní park Pigeon Island


Národní park Pigeon Island

Pigeon Island je oblíbený mořský národní park nacházející se u pobřeží Nilaveli v okrese Trincomalee na Srí Lance. Skládá se ze dvou ostrovů, jmenovitě Velkého holubího ostrova a Malého holubího ostrova, a je známý svými nedotčenými korálovými útesy, rozmanitým mořským životem a krásnými plážemi. Zde je více o Holubím ostrově:

Poloha: Holubí ostrov se nachází ve východní provincii Srí Lanky, přibližně 1 km od pláže Nilaveli.

Biologická rozmanitost: Holubí ostrov je proslulý svou bohatou mořskou biodiverzitou, včetně živých korálových útesů, pestrobarevných druhů ryb, mořských želv, útesových žraloků a různých dalších mořských živočichů.

Šnorchlování a potápění: Průzračná voda obklopující Holubí ostrov z něj činí ideální místo pro šnorchlování a potápění. Návštěvníci mohou prozkoumat podmořský svět a pozorovat rozmanitý mořský život a korálové útvary.

Projížďky lodí se skleněným dnem: Pro ty, kteří dávají přednost suchu, jsou k dispozici projížďky lodí se skleněným dnem, které návštěvníkům umožňují pozorovat mořský život pod vodní hladinou.

Pláže: Holubí ostrov je obklopen krásnými písečnými plážemi, které nabízejí příležitosti k opalování, relaxaci a piknikům.

Naučné stezky: Ostrovy mají naučné stezky, které návštěvníkům umožňují prozkoumat přírodní krásy oblasti, včetně její flóry a fauny.

Ochrana: Národní park Pigeon Island je chráněnou oblastí zaměřenou na zachování mořských ekosystémů a biologické rozmanitosti. Návštěvníci jsou povinni dodržovat pokyny, aby minimalizovali svůj dopad na životní prostředí.

Přístupnost: Na Holubí ostrov se dostanete lodí z pláže Nilaveli a projížďky lodí obvykle zajišťují místní cestovní kanceláře. Plavba lodí trvá přibližně 10-15 minut.

Vstupné: Návštěva Holubího ostrova je zpoplatněna a návštěvníci jsou povinni získat povolení od ministerstva ochrany divoké zvěře.

Období pro návštěvu: Nejlepší doba k návštěvě Holubího ostrova je v období sucha, od května do října, kdy je voda čistá a klidná a viditelnost pro šnorchlování a potápění je nejlepší.

Při plánování návštěvy Holubího ostrova je vhodné se informovat u místních úřadů nebo cestovních kanceláří o nejaktuálnějších informacích o povoleních, vstupném, projížďkách lodí a dalších podrobnostech. Přírodní krásy a rozmanitý podmořský život Holubího ostrova z něj dělají destinaci, kterou musí navštívit milovníci přírody a milovníci šnorchlování.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...