Národní park Nuwara Eliya a Horton Plains


Národní park Nuwara Eliya a Horton Plains

Národní park Nuwara Eliya a Horton Plains jsou dvě významné destinace nacházející se v centrální vysočině Srí Lanky. Jsou známé svou ohromující krajinou, chladným klimatem a jedinečnými atrakcemi. Zde je více informací o Nuwara Eliya a národním parku Horton Plains:

Nuwara Eliya

Umístění: Nuwara Eliya je horská stanice v centrální části Srí Lanky. Je zasazena uprostřed malebných kopců a je často označován jako "Malá Anglie" Srí Lanky kvůli své architektuře koloniální éry a chladnému klimatu.

Podnebí: Nuwara Eliya má chladnější klima ve srovnání se zbytkem Srí Lanky. Je to oblíbená destinace jak pro místní obyvatele, tak pro turisty, kteří hledají úlevu od tropického tepla.

Čajové plantáže: Okolní kopce jsou pokryty svěžími čajovými plantážemi, které přispívají ke světově proslulému cejlonskému čaji na Srí Lance. Návštěvníci se mohou vydat na prohlídky čajových plantáží s průvodcem, aby se dozvěděli o procesu přípravy čaje a vychutnali si panoramatický výhled.

Victoria Park: Victoria Park Nuwara Eliya je dobře udržovaný zelený prostor s různými druhy rostlin, což z něj činí ideální místo pro klidné procházky a pikniky.

Golfová hřiště: Město se může pochlubit golfovými hřišti, které byly založeny během britského koloniálního období, které nabízejí golfovým nadšencům jedinečný zážitek.

Jezero Gregory: Jezero Gregory je klidné umělé jezero, kde si návštěvníci mohou vychutnat jízdu lodí a relaxovat u vody.

Botanická zahrada Hakgala: Tato krásná zahrada je známá svou rozmanitou sbírkou flóry, včetně vzácných a exotických rostlin.

Národní park Horton Plains

Umístění: Národní park Horton Plains se nachází nedaleko Nuwara Eliya a je součástí centrální vysočiny.

Malebná krása: Park je známý svou úchvatnou krajinou, včetně zvlněných travnatých porostů, drsných kopců a mlžných lesů.

Konec světa: Jednou z nejznámějších atrakcí v parku je "Konec světa", strmý útes s poklesem asi        1 000 metrů (3 280 stop). Nabízí nádherný panoramatický výhled do okolí.

Bakerovy vodopády: Dalším vrcholem je Baker's Falls, malebný vodopád zasazený uprostřed bujné vegetace.

Endemický druh: Horton Plains je domovem různých endemických rostlin a živočichů, což z něj činí důležitý hotspot biologické rozmanitosti.

 

Pěší turistika: Park nabízí turistické stezky, které návštěvníky provedou rozmanitou krajinou a poskytují příležitosti pro pozorování divoké zvěře a ptáků.

Konzervace: Díky svému ekologickému významu je národní park Horton Plains chráněnou oblastí zaměřenou na zachování svých jedinečných ekosystémů.

Národní park Nuwara Eliya a Horton Plains nabízejí osvěžující únik z typické tropické krajiny Srí Lanky. Poskytují kombinaci přírodních krás, outdoorových aktivit a možnosti zažít jinou stranu země. Při plánování návštěvy se doporučuje informovat se u místních úřadů nebo turistických informací o nejnovějších informacích o vstupu do parku, podmínkách stezek a dalších nabídkách.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...