Národní park Gal Oya


Národní park Gal Oya

Národní park Gal Oya je rozmanitý a méně známý národní park nacházející se v okrese Ampara na východě Srí Lanky. Je známý svým jedinečným ekosystémem, ohromující krajinou a možností jít na lodní safari vidět divokou zvěř. Zde je více informací o národním parku Gal Oya:

Umístění: Národní park Gal Oya se nachází v jihovýchodní části Srí Lanky, hraničící s nádrží Senanayake Samudraya. Rozkládá se na ploše přibližně 25 900 hektarů (asi 100 čtverečních mil).

Biologická rozmanitost: Národní park je domovem různých druhů volně žijících živočichů, včetně slonů, jelenů, divokých kanců, leopardů,  lenochodů a dalších. Je také známý svým bohatým ptačím životem, což z něj činí skvělou destinaci pro pozorovatele ptáků.

Safari lodí: Jedním z jedinečných rysů národního parku Gal Oya je možnost jít na lodní safari. Návštěvníci mohou prozkoumat nádrž Senanayake Samudraya a její ostrovy lodí, která nabízí jiný pohled na divokou zvěř a krajinu.

Sekce Nilgala: Park se skládá z několika částí a část Nilgala je zvláště známá svou vegetací suché zóny a jedinečnými geologickými rysy.

Malebné krajiny: Národní park Gal Oya nabízí rozmanitou krajinu, včetně pastvin, stálozelených lesů a mokřadů. Nádrž Senanayake Samudraya přispívá k malebné kráse parku.

Etnické komunity: Park je také domovem domorodých komunit Vedda. Některé zájezdy nabízejí příležitost dozvědět se o jejich tradičním životním stylu a kulturních praktikách.

Ubytování: V národním parku a jeho okolí jsou omezené možnosti ubytování, jako ekologických chat a stanových táborů, které poskytují pohlcující zážitek z přírody.

Konzervace: Národní park Gal Oya je spravován Ministerstvem ochrany divoké zvěře Srí Lanky. Úsilí o ochranu přírody má za cíl chránit jedinečný ekosystém parku a druhy, které ho nazývají domovem.

Přístupnost: Zatímco národní park Gal Oya je relativně méně známý ve srovnání s některými jinými národními parky na Srí Lance, nabízí více off-the-beat-track zážitek (zážitek mimo turistické trasy). Přístup může vyžadovat určité plánování a doporučuje se informovat se u místních úřadů o nejnovějších informacích o vstupu do parku, safari a ubytování.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...