Chrám v jeskyni Dambulla

Jeskynní chrám Dambulla, známý také jako Zlatý chrám Dambully, je další úchvatnou památkou světového dědictví UNESCO na Srí Lance. Zde je několik informací o tomto pozoruhodném chrámovém komplexu:

Poloha: Chrám se nachází nedaleko města Dambulla v centrální části Srí Lanky.

Jeskynní chrámy: Jeskynní chrám Dambulla je komplex jeskynních chrámů vytesaných do skály, z nichž každý je plný úžasných náboženských soch a složitých nástěnných maleb.

Sochy Buddhy: V jeskyních se nachází přes 150 soch Pána Buddhy v různých pozicích spolu se sochami dalších božstev a postav z buddhistické historie.

Fresky: Stěny a stropy jeskyní zdobí živé a propracované fresky zobrazující scény z Buddhova života a další příběhy z buddhistické literatury.

Historie: Chrám pochází z 1. století před naším letopočtem a po staletí byl aktivním místem uctívání a pouti.

Kulturní význam: Jeskynní chrám Dambulla není jen místem náboženského významu, ale také dokladem bohatého kulturního dědictví Srí Lanky.

Názvy jeskyní: Pět jeskyní v chrámovém komplexu se jmenuje Devaraja Lena, Maharaja Lena, Maha Alut Vihara, Paccima Vihara a Devana Alut Vihara.

Panoramatické výhledy: Z chrámového komplexu si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolní krajinu, včetně svěží krajiny a skalní pevnosti Sigiriya v dálce.

Návštěva jeskynního chrámu Dambulla nabízí příležitost prozkoumat starověké buddhistické umění a architekturu a zároveň se ponořit do klidné atmosféry jeskyní.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...