Terapie "Sarvangadhara"


Terapie "Sarvangadhara"

Terapie "Sarvangadhara"

Sarvangadhara je ájurvédská terapie, která zahrnuje polévání celého těla léčivým olejem nebo jinými tekutinami. Tato terapie je také známá jako Pizhichil v určitých oblastech Indie. Je součástí Panchakarmy, což je soubor pěti terapeutických procedur v ájurvédě. Sarvangadhara je známá zejména pro své omlazující a terapeutické účinky.

V Sarvangadhara se na tělo pacienta nalévá nepřetržitý proud teplého léčivého oleje nebo směsi oleje a jiných bylinných extraktů a současně se tělo masíruje. Pacient je nucen ležet na speciálním stole „Droni“ (ájurvédský terapeutický stůl), který je k tomu určen. Terapeut nalévá tekutinu z určité výšky a rytmickým způsobem, aby zajistil rovnoměrné pokrytí celého těla.

Zde jsou některé z hlavních přínosů masáže Sarvangadhara:

Uvolnění svalů: Masáž Sarvangadhara pomáhá uvolnit napjaté svaly a zmírnit svalové bolesti a nepohodlí. Pomáhá také zlepšit pružnost svalů.

Zlepšení cirkulace krve: Masáž stimuluje krevní oběh, což může pomoci zlepšit dodávání kyslíku a živin do buněk a odstranit škodlivé látky z těla.

Relaxace: Tato masáž je známá svými relaxačními účinky na tělo a mysl. Pomáhá snižovat stres a napětí a zlepšuje celkový pocit pohody.

Omlazení kůže: Použitý olej má hydratační účinky na kůži, což může pomoci zlepšit její vzhled a texturu. Používá se jak k omlazení tak proti stárnutí kůže.

Podpora imunitního systému: Masáž Sarvangadhara může posílit imunitní systém tím, že pomáhá tělu odstranit toxiny a zlepšit obecnou obranyschopnost.

Zklidnění nervového systému: Tato masáž může pomoci zklidnit nervový systém a snížit úzkost a nespavost.

Pomoc při chronických onemocněních: Masáž Sarvangadhara může být také součástí komplexní léčby některých chronických onemocnění, jako jsou revmatoidní artritida nebo bolesti zad.

 

Je důležité mít na paměti, že ajurvédská masáž by měla být prováděna profesionálem, který má znalost ajurvédského systému a vhodných postupů. Předtím, než se rozhodnete pro tuto masáž, je také dobré terapii konzultovat se svým lékařem, zvláště pokud máte nějaké zdravotní problémy.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...