Masáž obličeje "Mukha Abhyanga"


Masáž obličeje "Mukha Abhyanga"

Masáž obličeje "Mukha Abhyanga"

V ajurvédě se obličejová masáž často nazývá "Mukha Abhyanga". Toto je zvláštní druh masáže, který se zaměřuje na obličej a hlavu, a může být součástí celkového ajurvédského wellness rituálu. Mukha Abhyanga může pomoci uvolnit napětí v obličeji, podpořit krevní oběh a zlepšit celkový stav pleti. Tato masáž se často provádí s použitím teplých olejů a speciálních ajurvédských technik.

Masáž obličeje je součástí této tradice a může pomoci několika způsoby:

Relaxace: Masáž obličeje v rámci ajurvédy je často prováděna s použitím teplých olejů a jemných pohybů, což může napomoci relaxaci těla a mysli. Pomáhá uvolnit napětí v obličejových svalstvech a snižovat stres.

Zlepšení cirkulace krve: Masáž stimuluje cirkulaci krve a lymfatický systém, což může přispět ke zlepšení krevního oběhu v obličeji. To může znamenat zdravější a živější pleť.

Odstranění toxinů: Masáž obličeje může pomoci odstranit nahromaděné toxiny v pokožce a lymfatickém systému, což může vést ke zlepšení textury pokožky a snížení výskytu akné a jiných kožních problémů.

Zvýšení elasticity pokožky: Jemné masáže mohou pomoci zvýšit elasticitu pokožky tím, že podporují produkci kolagenu a látky nazývané elastin. To může přispět ke snížení vrásek a zlepšení celkového vzhledu pleti.

Harmonizace duchovního a emocionálního stavu: Ajurvéda věří, že masáže nejenom ovlivňují tělesné, ale také energetické aspekty člověka. Masáž obličeje může pomoci harmonizovat energetické body (tzv. čakry) a přinést psychickou rovnováhu.

 

Je však důležité mít na paměti, že ajurvédské masáže by měly být prováděny profesionály, kteří mají znalost ajurvédských principů a technik. Před zahájením jakékoliv masáže byste se měli poradit s kvalifikovaným terapeutem, který vám může poskytnout vhodnou masáž a doporučení.

Obsah

Open chat

ukážeme vám krásy tohoto tropického skvostu...